Orzechy – dobra przekąska na co dzień

W dzisiejszych czasach nasza dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, a nierzadko jest nieodpowiednia dla naszego organizmu.

W tym artykule chcielibyśmy poruszyć kwestię tzw. przekąsek.

Otóż na co dzień nasze przekąski w większości przypadków wyglądają tak:

  • batoniki
  • chipsy
  • ciastka

Owszem likwidują one na jakiś czas uczucie głodu natomiast dostarczają organizmowi tylko i wyłącznie pustych kalorii i cukru który w takich ilościach ma zły wpływ na nasz organizm.

Czy warto zatem zastąpić te wszystkie produkty wymienione wyżej orzechami?

Jak najbardziej, ponieważ orzechy są same w sobie wysoko kaloryczne co za tym idzie uwalniają one energię stopniowo dzięki czemu nie odczujemy tzw skoku energii jak w przypadku słodyczy gdzie odzyskamy wigor na chwilę a zaraz potem będziemy jeszcze bardziej zmęczeni.

Orzechy charakteryzują się wysoką zawartością tłuszczy nasyconych, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm i procesy w nim zachodzące oczywiście w odpowiedniej ilości.

Oczywiście warto pamiętać jeżeli ktoś jest na diecie żeby nie przesadzić z ich spożywaniem i odpowiednio dobrać je do stosowanej diety.

Czy spośród wszystkich orzechów mogę wskazać te „najzdrowsze”?

Nie, ponieważ każdy z występujących orzechów ma swoje plusy, dla których warto je spożywać, wszystko zależy od naszego gustu „smakowego”

A zatem smacznego i orzecha chrupiącego 😊

Inne przepisy